Tepe

Orta Garaj yenileniyor12/06/2012

Büyükşehir Belediyesi, Orta Garaj’da yenileme çalışmalarına başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi, Orta Garaj’da yenileme çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında; zemin yenilemesi, aydınlatma çalışmaları ve peronların yapım çalışması gerçekleştirilecek. İsmail Yolcu, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, birçok bölgeye, belediye ve özel halk otobüsleri ile minibüslerin hareket ettiği Orta Garaj’da, yenileme çalışmalarına başladı. Daha önceden Hareket Amirliği’nin yapıldığı Orta Garaj’da; zeminler yenilenecek, aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilecek. Yapılacak çalışmalar kapsamında, peronların yapım çalışmaları gerçekleştirilecek. Çalışma hakkında bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı İsmail Yolcu, yapılacak çalışmalar sonrasında, garajın çok daha kullanışlı hale getirileceğini söyledi. İsmail Yolcu, “Hemşerilerimizin de yakından bildiği gibi Orta Garaj’dan birçok bölgemize otobüslerimiz ve minibüslerimiz hareket ediyor. Daha önceden orada bazı çalışmalar yapmıştık. Hareket Amirliğimizin yapımını tamamlamış, binayı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Ayrıca oradaki prefabrike yapıları da ortadan kaldırmıştık. Şimdi inşallah daha kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz” dedi.
 
 
Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak
Yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren İsmail Yolcu, “Orta Garaj’ın zeminini yenileyeceğiz. Aydınlatma sistemleri ve peronların yapım çalışmalarını da yapacağız. Ayrıca garajın giriş ve çıkışlarındaki trafiğin rahat işlemesi için düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Yapılacak çalışmalar sonrasında Orta Garaj çok daha kullanışlı hale getirilecek. Ekiplerimiz çalışmaya başladı. En kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları