KULLANIM VE ÜYELİK ŞARTLARI

İşbu sözleşme, 118Sakarya.Com web sitesi üzerinden ürün/mal/hizmet alımı ve/veya arzı/satımı konusunda teklif vermek, ilan yayınlatmak, firma ve ürün ya da hizmet tanıtımı yapmak ya da ticari veya güncel haber niteliğindeki bilgilerden haberdar olmak üzere faydalanmak isteyen bireysel veya kurumsal çapta kullanıcı üyelerin yerine getirmesi gereken yükümlülükleri ve tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.  118Sakarya.Com u kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde 118Sakarya.Com u kullanmaktan vazgeçiniz.

TANIMLAR:

Bu sözleşmede yer alan aşağıdaki tanımlamalar, ibareler ve kısaltmalar karşılarında gösterilen anlamları ifade edecektir.

Web site: www. 118Sakarya.Com  ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi.

Kullanıcı:Sitede ücretsiz veya ücretli ürün, hizmet tanıtımı yapmayan forum ve talep ilanı vermeyen sadece bilgileri inceleyen ve okuyan site ziyaretçileridir.

Üye Kullanıcı:Sitede ücretsiz veya ücretli ürün, hizmet tanıtımı yapan forum ve talep ilanı veren sadece site kullanıcılarının okuyup inceleyebileceği bilgiler ekleyen site ziyaretçileridir.

Hizmet: 118Sakarya.Com  sitesinin kullanıcı ve Üye kullanıcılara faydalanmaları üzere sunduğu ücretsiz ve ücretli hizmetler ve faydaların tümü.

Üyelik ve Hizmet Kullanımı Şartları:

a) Üyelik Web sitenin ilgili bölümünden Üye kullanıcı olmak isteyen kişi tarafından Web siteye üye olmak için gerekli kimlik bilgilerinin verilmesi ve  118Sakarya.Com  tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan işbu sözleşmede tanımlanan Üye kullanıcı olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

b) Hizmetlerden faydalanmak isteyen Kullanıcılar form sayfasını doldurmak ve göndermek ile Web sitesinde ilan yayınlama talebinde bulunmuş olurlar ve Üye kullanıcı olurlar. Gönderilen bu bilgilerin doğruluğundan Üye kullanıcılar sorumludur. 118Sakarya.Com  doğru olmayan ve/veya yanıltıcı bilgi içeren bilgileri uyarı olmaksızın Web sitesinden den kaldırma veya hiç eklememe hakkına sahiptir.

c) Her bir Üye Kullanıcı kullanacağı şifre ve kullanıcı adı ile sadece bir tek kişi veya kurum için işlem yapma hakkına sahiptir. Diğer kişi veya kurumların siteden yararlanması ayrıca kayıt işleminin yapılması ve başka bir kullanıcı adı ve şifrenin alınması ile gerçekleştirilir. Aynı kullanıcı adı ve şifre üzerinden sisteme girme teşebbüsünün tespiti halinde,  118Sakarya.Com un diğer tüm hakları saklı kalmak kaydıyla, kayıtlı üyenin üyeliği askıya alınabilir veya durdurulabilir.

d) Web siteye üye olabilmek için reşit olmak ve  118Sakarya.Com  tarafından işbu sözleşme çerçevesinde geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmış veya üyelikten süresiz yasaklanmış olmamak gerekmektedir. Reşit olmayan veya yukarıda belirtildiği gibi  118Sakarya.Com  tarafından işbu sözleşme uyarınca geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmış veya üyelikten süresiz yasaklanmış olan kişilerin site kayıt işlemlerini tamamlamış olmaları site üyesi olmaları sonucunu doğurmayacaktır. Reşit olmayanlar kullanıcıların site içerisindeki tüm faaliyetlerinden  118Sakarya.Com  sorumlu değildir.

e) Üye kullanıcılar; Web sitesi üzerindeki Form sayfalarında oluşturdukları bilgilerinin ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptıkları ürünlerin, yayınladıkları ilanların, mesajların, kendi web sitelerinde bulundurdukları bilgilerin; sahte, çalıntı olmaması, üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, telif hakkı vb haklarının çiğnememesi, yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası, vb. tüm Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunları ve yönetmeliklerine), pornografi veya çıplaklık içermemesi, hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve site üyelerine istenmeyen (spam) mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırlar.

f) Firma Ekle ve İlan Ver hizmetleri Üye kullanıcılar içindir. Üye kullanıcıların firma isimleri, iletişim bilgileri, web adresleri, firma ve ürün hakkında verdikleri bilgiler Web sitede yayınlanır.

g) Taleplerde ve ilanlarında bilgi ekleyen kullanıcı Üye kulanıcı olur ve Üye kullanıcılar ekledikleri bilgilerin doğruluğundan sorumludur.  118Sakarya.Com , Üye kullanıcıların eklediği bilgilerden sorumlu değildir. Kişilik haklarına saldırı, yanıltıcı bilgiler içeren bilgileri 118Sakarya.Com , Web sitede yayınlamama veya eklenmiş ise kaldırma hakkına sahiptir.

h) Üye kullanıcılar; 118Sakarya.Com un yazılı onayı olmadan işbu sözleşmeyi veya bu sözleşmenin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.

i)  118Sakarya.Com  iş bu sözleşmede tanımlı olan hizmetleri daha etkili sağlamak için Hizmetlerinde değişiklikler ve/veya yenilemeler yapabilir.